Katecan ♥

Step by step ooh baby ;-)

Cześć i czołem 🙂

Pamiętam, że jakiś czas temu dałam na fb zdjęcie jak Kala stoi i trzyma się kanapy, byłam taka dumna, bo myślałam, że pewnie zaraz zrobi pierwszy krok itd.  Pod zdjęciem było wtedy sporo wpisów w stylu… powodzenia, teraz się zacznie, no to już sobie nie posiedzisz… hahhaha i tak okazało się, że faktycznie doświadczone mamuśki wiedziały o czym piszą, bo jest to czas na testowanie i trenowanie cierpliwości mamy i taty. Teraz cierpliwie wyczekujemy kiedy Pyzolina zrobi swój pierwszy krok.

Zrozumiałam wreszcie, że mój dom już nigdy nie będzie miał idealnie poukładanych świeczników i lampionów ani na podłodze, ani na półkach  a dekoracje wyciągnę tylko jak przyjadą goście! Haha 🙂 Jedyne pomieszczenie, które udało się uchować, to jadalnia. Pierwsze kroki dziecka, to chyba tak samo wyczekiwany moment jak pierwsze słowa. Książkowo dziecko powinno zacząć stawiać kroki miedzy 11-14 miesiącem, ale wiem już, że bywa różnie i czasami udaje się nawet wcześniej lub później. Pamiętacie ten czas, ten moment pierwszych kroków? Wyczytałam, że im więcej dziecko pełza i raczkuje, tym łatwiej wyjdzie mu chodzenie. Wyczytałam również, że do nauki chodzie w domu najlepiej posłużą gołe stopki i wspieranie się o meble lub o rodziców. Co innego jak już dzidziuś potrafi stawiać pierwsze kroki lub gdzieś wychodzimy i grozi mam położenie gołej stopy na ziemi.

Przygotowanie do chodzenia wygląda u Nas następująco…podłoga zawsze musi być bardzo czysta (i jest), usunęłam potencjalne niebezpieczne przedmioty z zasięgu dziecka, zwracam uwagę na to aby również małe przedmioty nie były w zasięgu. Zamontowaliśmy zaślepki w kontaktach i blokady na szafki. Mamy też już pierwsze prawdziwe buciki do kroczenia dla Kalii i autko, które pomoże jej podczas chodzenia po domku czy tarasie.

Szukając bucików zwracałam uwagę na to, aby były skórzane, za kostkę, oczywiście ładne, oraz produkowane w Polsce.  Dlatego zdecydowałam się na LILITUP.  Lilitup, to  rodzinna firma Adama i Agaty. Pierwsza para powstała z myślą o córeczce Klarze,  potem ruszyła produkcja. Dzisiaj dostępny jest jeden model, ale za to we wszystkich kolorach tęczy 😉 dla chłopców i dziewczynek. Buciki robione są głównie ze skóry cielęcej i koziej. Pamiętajmy, że buciki do chodzenia muszą być za kostkę, aby trzymać nóżkę w miarę sztywno. Ponieważ to Nasza pierwsza para wybrałam jasny róż, bo pasuje i do jasnych rzeczy, szarości i granatów, a tych Kala ma najwięcej.

Bardzo polubiliśmy DREWNIAK TOYS, Kala jako wsparcie do chodzenia ma autko, kolory oczywiście wybrałam sama, dekoracje na autku również.  Jest takie słodkie, że sama mam ochotę do niego wsiąść hahahaaha ♥ Klaudia ponownie stanęła na wysokości zadania 🙂

Tak więc Drogie Mamy, czekam na rady…

Jakie osłonki na szafki się sprawdzają, co myślicie o bucikach? Używałyście chodzików?  Jakie macie doświadczenie ze swoimi pociechami, pamiętacie pierwsze kroki? Udało Wam się nagrać???  Boję się, że z nagrywaniem chodzenia będzie jak z nagraniem wymawiania słowa MAMA hihihi

Ps. Ostatnio chodziła mi po głowie piosenka z tytułu wpisu…. hahahha czy ktoś to jeszcze pamięta  ?!?!! 🙂 🙂 🙂

buciki_lilitup (18)

buciki_lilitup (67)buciki_lilitup (65)buciki_lilitup (4)buciki_lilitup (24)buciki_lilitup (11)buciki_lilitup (14)buciki_lilitup (25)buciki_lilitup (42)buciki_lilitup (50)buciki_lilitup (32)buciki_lilitup (31)buciki_lilitup (17)buciki_lilitup (59)buciki_lilitup (34)buciki_lilitup (3)buciki_lilitup (15)buciki_lilitup (57)

buciki_lilitup_produkcja-2buciki_lilitup_produkcja-8Rzeczy dla niemowlaka

 

Buciki – LILITUP fb / LILITUP strona internetowa

Drewniane autko – DREWNIAK TOYS

4 komentarze

 1. Agnieszka Jurgielewicz

  5 lipca 2016 - 4:31 pm
  Reply

  Buty… ach te buty istne cudeńka ?
  Modelka najsłodsza ?

  • kate can ♥

   5 lipca 2016 - 4:37 pm
   Reply

   🙂 Buciki są śliczne i mięciutkie :-*

 2. Anita Florczak

  5 lipca 2016 - 10:42 pm
  Reply

  Autku przydałyby sie zabawki- kuleczki, przyciski, przeplotnie-taka mała sugestia dla Drewniaka. Dzidzia robi „klap”i ma zajęcie, hehe

  • kate can ♥

   6 lipca 2016 - 6:55 am
   Reply

   Hej, ho 🙂 Mamy tylko zwykłe kulki te plastikowe do basenu 🙁 Ale Anita czy Ty miałaś coś takiego ??

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *