Katecan ♥

Pokój dla dziecka…czyli jak nie zwariować i nie zbankrutować…Część 1.

Dowiadujesz się, że zostaniesz rodzicem. Możliwe, że znasz już płeć dziecka. Jeżeli jest tak jak w moim przypadku – czyli pierwsze dziecko prawdopodobnie wpadasz w panikę wymieszaną z ekscytacją.  Wpisujesz w wyszukiwarce hasła- pokój dla dziecka, pokój dla dziewczynki, jak urządzić pokój dla dziecka i podobne. To, co za chwilę zobaczysz to przepiękne ogromne pokoje z wieloma oknami i niezwykle ustawne. Myślisz- Tak, chcę taki pokój, chcę to mieć, chcę wszystko ! Kiedy mija euforia i patrzysz na pokój lub miejsce, które masz do dyspozycji mina się trochę zmienia, ale spokojnie kolejny szok to uświadomienie sobie kosztów. Wychodzi sporo, ale nie martw się pokażę Ci na swoim przykładzie jaką metamorfozę przeszedł pokój, który przeznaczyliśmy na pokój córki.
Pokój nie jest wysoki dlatego zdecydowałam się na biały sufit, aby pomieszczenie nie było przytłaczające. Spory kawałek ściany pomalowałam specjalną farbą tablicową…największą frajdę miałam z pudełka kolorowych kredek i tego, że można po niej pisać. Koło łóżeczka ustawiłam wygodny fotel, aby móc doglądać dzidziusia. Huśtawka również jest na wyciągnięcie ręki. W szafie wymieniłam zwykłe gałkowe uchwyty na korony w kolorze złotym.

Zdjęcia przed i po pokazują jaką drogę przeszliśmy do pokoju jaki sobie wymarzyliśmy dla naszego dziecka. Pokój wcześniej nie był używany pełnił rolę ”graciarni”. Prace jakie wykonaliśmy we własnym zakresie to malowanie ścian  kolorem białym i jasnym szarym, tapeta na jednej ścianie oraz szlifowanie sufitu i jego przemalowanie na kolor biały. Meble, dodatki zostały kupione.  Do porodu zostały jeszcze dwa  miesiące więc cały czas uzupełniam dodatki. Będę aktualizować na bieżąco.
To co zostało zmienione
1. kolor ścian/malowanie /tapeta
2. wyczyszczone deski na suficie i zmiana koloru z brązu na biel
3. farba tablicowa na jednej ze ścian
4. umeblowanie, dodatki

Efekt oceńcie sami. Nam się podoba. Na jakie kolory stawiacie w pokojach swoich dzieci ?

Jak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dzieckaJak urządzić pokój dla dziecko

4 komentarze

 1. Beti

  11 sierpnia 2015 - 7:28 pm
  Reply

  Super pokoik ?

  • kate can ♥

   11 sierpnia 2015 - 9:37 pm
   Reply

   Ciesze się, że Ci się podoba.

 2. Olga Gruszewska

  13 czerwca 2016 - 9:53 am
  Reply

  A skąd ten podwieszany fotelik dla dziecka?

  • kate can ♥

   13 czerwca 2016 - 9:57 am
   Reply

   Olga, kupiłam go na allegro 🙂 Pamiętam, że długo go szukałam, bo większość była w pstrokatych kolorach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *