Katecan ♥

Koktajle. Witaminowa bomba

Wiadomo nie od dzisiaj, że w okresie ciąży trzeba o siebie dbać więcej niż normalnie, ponieważ nie jesteśmy już same, nosimy w sobie małego człowieczka. Jesteśmy za niego odpowiedzialne. To co i jak jemy ma później wpływ na rozwój naszego dziecka.

Na początku ciąży kupiłam kilka książek na temat zdrowego odżywiania. Jedną z nich jest Bądź fit. Jest super, bardzo lekka, przyjazna i bez skomplikowanych przepisów. To co najbardziej polubiłam to koktajle. Koktajle owocowe, warzywne, kolorowe i pyszne 🙂 Nie będę oszukiwać, że wcześniej byłam promotorem zdrowego odżywiania i wzorem do naśladowania ale teraz dużo się zmieniło. Tak więc lepiej późno niż wcale.

Ponieważ jestem teraz w domu i mam więcej czasu niż wcześniej. Nie chcę drażnić nikogo wywodami na temat tego, że zrobienie koktajlu zajmuje tylko 20 minut… bo wiem doskonale ile rano, śpiesząc się do pracy w takie 20 można zrobić. Chcę jednak  zachęcić nie tylko przyszłe mamy ale i każdego, żeby chociaż w dniu wolnym przygotował sobie bombę witaminową.  Przyrządzenie jest bardzo proste, ja używam blendera.

Poniżej mój niedzielny zestaw i krótkie podsumowanie dlaczego taki 🙂

kiwi- witamina C, a także E i witaminy z grupy B oraz potasu, cynku, fosforu i magnezu.

banan- witaminy A, C, E, K oraz te z grupy B. Jest w nich błonnik oraz składniki mineralne – magnez, fosfor i wapń. Jednak najwięcej mają potasu.

grejpfrut-witamina C,

ananas- witamina C,

pomarańcza- jest źródłem witaminy C, beta-karotenu i witamin z grupy B.

Jeżeli macie jakieś swoje ulubione przepisy, to podzielcie się pomysłami. 🙂

koktajle, bomba witamionowakoktaje, bombawitaminowakoktajle, bomba witaminowakoktaje, bomba wiataminowakoktaje, bomba wiatminowakoktaje, bomba witamionowakoktajle, bomba witaminowakoktaje, bomba witaminowa

2 komentarze

 1. AnitaFlo

  16 sierpnia 2015 - 9:41 pm
  Reply

  Ja lubię koktail zielony- miksuje seler naciowy+jarmuż+miętę i kiwi z woda mineralną. Dodaję cytryny dla smaku!Odtruwa i pomaga pozbyć sie wody z organizmu (coś dla ciężarówek). Polecam blender osobisty- fajne urządzenie, które w zestawie ma silnik z dwoma butelkami na koktajl, które dzięki zakrętkom możesz zabrać ze sobą do pracy ?

  • kate can ♥

   16 sierpnia 2015 - 9:50 pm
   Reply

   Brzmi zachęcająco 🙂 Dziękuję bardzo za podpowiedź. Jutro też przygotuję zielony…

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *