Katecan ♥

GENDER PARTY

Dzień dobry kochani. Co to jest gender party ? Ostatnio w mediach społecznościowych można zobaczyć kolejną formę zabawy, jaką jest gender party. Jest to impreza na której rodzice, znajomi czy zaproszeni goście dowiadują się jaka będzie płeć oczekiwanego dziecka. Baby shower schodzi na drugi plan, teraz rządzi gender party.

Niewątpliwie trudno utrzymać taką informację w tajemnicy. Ja dowiedziałam się między 12-13 tygodniem, ponieważ robiłam testy genetyczne Nifty, które poza informacjami na temat zdrowia dziecka określiły również jego płeć. Planowałam nie mówić mężowi, ale tak bardzo wiercił mi dziurę w brzuchy, że w końcu wypaplałam. Jedynie udało nam trzymać w niepewności rodzinę i znajomych.

Co w sytuacji kiedy rodzice chcą poznać taką informację dopiero podczas uroczystości ? Należy poprosić lekarza podczas badania, aby zapisał płeć dziecka na kartce i przekazać ją osobie, która będzie pomagała przy organizacji imprezy. Wtedy ta osoba zamawiając balon z confetti czy tort i kolorowymi kamyczkami przekazuje tajną kartkę do cukiernika czy dekoratora.

Pamiętam, kiedy pięć lat temu organizowałam baby shower Kaluszki, słyszałam różne opinie, na ten temat, od pozytywnych do skrajnie negatywnych, gdzie nasłuchałam się o przesądach, o tym, że nie wypada się cieszyć, bo dziecko jeszcze się nie pojawiło, żeby nie zapeszać itd. Ja myślę, że warto robić to, co podpowiada nam serce i jeśli ktoś cieszy już od 6 tygodnia ciąży, to nikt nie ma prawa mu tej radości odebrać. Także ja miałam ochotę na taką zabawę, szczególnie po obostrzeniach związanych z #coronatime 😉

Czekamy na drugą córeczkę.

Domyślacie się imienia ?

Kalia i … 🙂

gender party
gender party
gender party
gender party
gender party
dekoracje
gender party
gender party
dekoracje
anielskie torty
gender party
gender party
gender party
gender party
party
party
gender party
gender party
anielskie torty
anielskie torty
gender party
girls party

Koniecznie zobaczcie filmik z przebijania balonu, tak naprawdę musiałam go mocno skrócić, bo nie dało się go przekuć. Kalia się męczyła z wykałaczką i już miałam wątpliwość czy się uda.

Dziękuję

Anielskie Torty za pyszny i piękny tort.

Agnieszce z Szyb Witold za gościnę w swojej restauracji, bardzo dobre jedzenie i wspaniałą atmosferę.

2 komentarze

 1. Wiola Andryszczak

  29 czerwca 2020 - 11:59 am
  Reply

  Jakoś Dalia mi przyszło do głowy ❤️

  • kate can ♥

   29 czerwca 2020 - 1:00 pm
   Reply

   hehehe już też ktoś to pisał, ale będzie Różczyka 🙂

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *