Katecan ♥

Chusta. Akcesoria dla niemowlaka.

Mamuśki!

Dzisiaj u Nas jest tak piękna pogoda, że nie mogłam się oprzeć, aby wyjść z chustą na dwór. Chcę Was zachęcić do chodzenia z chustą, bo to super sprawa. Jakiś czas temu nasłuchałam się teorii o skomplikowanym wiązaniu, że dziecko płacze i sporo historii, pod tytułem dlaczego nie. Przyznam, że kilka miesięcy temu, jak wyszłam z Kalą na pierwszy spacer chyba 2h po mieście, nie byłam zbyt zadowolona, bo bolały mnie plecy. Teraz Kala waży prawie 9,5 kg i jest ok, nic mnie nie boli. Widocznie za długo chodziłam jak na pierwszy raz.

Moja chusta, to polska firma Womar Zaffiro, nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Kupowałam ją w zimie, nie było dużego wyboru jeśli chodzi o kolorystykę, bo jakby nie sezon… co zrozumiałe 🙂 To co jest ważne, to sposoby wiązania, można na biodrze, metodą brzuch do brzucha czy na plecach, oraz zalety jakie niesie za sobą noszenia w niej dziecka. Otóż, dzieci noszone w chuście są spokojniejsze. Nawiązujemy z dzieckiem więź, dziecko czuje z Nami bliskość. Poza tym, nóżki przyjmują prawidłową postawę i występuje odwodzenie, co też jest bardzo ważne przy rozwoju dziecka. Jest jeszcze coś, moje kochane, otóż dzięki chuście, mamy wolne ręce, możemy wejść do sklepu po schodach, nie musimy prosić nikogo o pomoc aby wejść z wózkiem, do sklepu, urzędu itd. Mi jest najłatwiej i najszybciej wiązać metodą podwójnego X, zajmuje to minutę.

Generalnie, noszenie w chuście, to nic odkrywczego, nawet jeśli dziecko na początku trochę płacze, to uwierzcie mi, że wychodząc na świeże powietrze, dziecko po chwili usypia, czując ciepło matki. Więc, nie poddawajcie się od razu.

A jakie jest Wasze zdanie na temat chusto-noszenia? Lubicie, polecacie? Ja uwielbiam. 🙂

Ps. Miłego weekendu, nie siedźcie w domach w taką pogodę!

Akcesoria dla niemowlaka

Akcesoria dla niemowlaka Akcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaAkcesoria dla niemowlakaChusta, akcesoria dla niemowlaka.

Tagi:

2 komentarze

 1. Anita Florczak

  2 kwietnia 2016 - 9:02 pm
  Reply

  My stosowaliśmy nosidełko Womara. Chodziłam z Polą na zakupy w „kangurku” i bardzo sobie chwalę?

  • kate can ♥

   2 kwietnia 2016 - 9:05 pm
   Reply

   Też się nad nosidełkiem zastanawiałam, ale wyczytałam, że do odwodzenia lepsza będzie chusta.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *