Katecan ♥

Baby shower

Długo zastanawiałam się nad organizowaniem baby shower. Głównie dlatego, bo sporo nasłuchałam się na temat tego, że za szybko kupiłam wózek, że pokój za szybko zrobiony, że pech, że lepiej nie zapeszać itd.

W końcu i tak zrobiłam po swojemu. Poczytałam i popytałam koleżanek jak to jest z tym baby shower. Można mówić, że to kolejny zapożyczony  zwyczaj, że kopiujemy ale co z tego…skoro idea spotkania jest pozytywna i służy  temu aby dobrze się bawić i miło spędzić czas. Takie przyjęcia były organizowane w krajach anglosaskich już w XVIII wieku, w Polsce od kilku lat.

Jak wygląda organizacja. Przyjęcie organizuje się pod koniec ciąży, między 8-9 miesiącem. W zależności od tego jak przyszła mama znosi ciąże. Osobą odpowiedzialną za przygotowane jest osoba bliska mamie lub mama. Czasami jest to przyjęcie niespodzianka ale to również  zależy od tego czy przyszła mama lubi takie niespodzianki.  Najczęściej przyjęcie odbywa się w domu przyszłej mamy.  Ważnym elementem są prezenty i lista jaką tworzy mama z rzeczami jakie są jej najbardziej potrzebne dla maleństwa, lub co brakuje do wyprawki. Równie ważną rolę odgrywa poczęstunek do gości.

Moje przyjęcie zostało zorganizowane w domu. Koleżanka otrzymała listę gości, listę prezentów, ja zadbałam o wystrój i menu. Przyszła matka chrzestna  o gry i zabawy ( ale bez śpiewania i słuchania piosenek z dzieciństwa ;-)). W kwestii prezentów wybrałyśmy firmę, która była w stanie uszyć większość rzeczy która była na liście,  i najbardziej  konkurencyjna, bo jak wiadomo miałyśmy określony budżet. Moimi prezentami zajęła się młoda mama, która najlepiej porusza się w temacie artykułów i prezentów dla niemowlaka. Jestem jej za to bardzo wdzięczna, bo włożyła w to dużo pracy 🙂 Ja z kolei zajęłam się akcesoriami i słodkościami czyli candy barem. Jak uwielbiam gotować tak do pieczenia kompletnie się nie nadaję, dlatego tort i babeczki zamówiłam u specjalisty w tej dziedzinie. Zresztą, zależało mi na gościach więc nie mogłam ich uraczyć własnymi wypiekami.

Zobaczcie jak wyszła całość, ja jestem zadowolona, bo fajnie było się spotkać i pośmiać, zachęcam przyszłe mamy do przygotowania takiego przyjęcia, ale piszcie jakie są Wasze przemyślenia. Jakie Waszym zdaniem są najlepsze  prezenty dla niemowlaka?

Tort i babeczki przygotowała Aniela z Anielskich Tortów.  Zapraszam serdecznie i polecam !

https://www.facebook.com/pages/Anielskie-Torty/239211639595286?fref=ts

Pościel, girlanda i śpiworek pochodzi z pracowni MoniSzycie.

https://www.facebook.com/moniszycie

prezenty dla niemowlaka z okazji baby shower. candy bar.

prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.prezenty dla niemowlaka z okazji Baby Shower. Candy bar.Tort i babeczki przygotowała Aniela z Anielskich Tortów.  Zapraszam serdecznie i polecam !

https://www.facebook.com/pages/Anielskie-Torty/239211639595286?fref=ts

Pościel, girlanda i śpiworek pochodzi z pracowni MoniSzycie

https://www.facebook.com/moniszycie

10 komentarzy

 1. Anna Olechnowicz

  13 sierpnia 2015 - 11:55 pm
  Reply

  Ślicznie i gustownie to wszystko urządzone! Jestem pod wrażeniem!

 2. Adrianna Wojewoda

  14 sierpnia 2015 - 10:24 am
  Reply

  Przepięknie.
  Bardzo fajny pomysł! Myślę, że przyszła Mama rozerwała się choć troszkę na takiej małej imprezce 🙂
  Myślę, że można zaczerpnąć fajny pomysł z tych bajecznych zdjęć.

  • kate can ♥

   14 sierpnia 2015 - 2:18 pm
   Reply

   Ojj, tak. Było bardzo śmiesznie. Mimo chyba 40 stopni w cieniu hahaha

 3. Ania

  15 sierpnia 2015 - 7:44 pm
  Reply

  Śliczne zdjęcia. Pościel fajna, bo w razie czego chłopcy też lubią sowy :-))))

  • kate can ♥

   15 sierpnia 2015 - 8:29 pm
   Reply

   Heheh może być tylko problem z tymi różowymi kokardkami, ale fakt pościeli jest piękna 🙂

 4. Aniela Jurków

  16 sierpnia 2015 - 12:31 pm
  Reply

  Ślicznie wszystko wygląda! Pięknie….
  Zadbałaś o wszystko!!!
  Prawdziwa rewelacja 😀

  • kate can ♥

   16 sierpnia 2015 - 1:15 pm
   Reply

   Dziękuję bardzo, miałaś tym swój udział 🙂

 5. Anna Jusiel

  17 sierpnia 2015 - 7:37 pm
  Reply

  Popieram, też jestem zdania, że każdy pomysł jest dobry, aby się spotkać i miło spędzić czas. Żałuję, że moje dzieci są już duże:-( Brawa za organizację, widać wszystko dopięte na ostatni guzik, jak to u Kasi:-) Pozdrawiam i trzymam kciuki

  • kate can ♥

   17 sierpnia 2015 - 10:07 pm
   Reply

   Dziękuję, to bardzo miłe. 🙂 😀

 6. Kasia Kwiatek

  26 listopada 2015 - 9:57 am
  Reply

  Cuuudownie <3 <3 <3

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *