Katecan ♥

Atelier Motanina

Cześć.

Pledy wełniane zapewne znacie, ja również, ale chcę dopisać o nich kilka zdań. Sporo się naczytałam w komentarzach na różnych grupach o tym,  że są ciężkie, drogie, że mogą się mechacić, to wszystko prawda jeśli źle się je użytkuje. Są drogie, bo robi się je z prawdziwej wełny i ręcznie wyplata,  czyścić należy je tylko chemicznie.

Najlepszą opcją czyszczenia chemicznego jest czyszczenie z dodatkiem lanoliny, utrzymującej wełnę w oryginalnej sprężystości i miękkości, uzyskamy ładny wygląd koca i jego trwałość. Pierwsze czyszczenie może spowodować zmniejszenie wymiarów o ok. 5%. Ze względu na specyfikę naturalnej wełny, koc długo utrzymuje czystość i nie pochłania zapachów. Koc wykonany ze 100% wełny – po pewnym czasie może ulec sfilcowaniu lub kuleczkowaniu co jest naturalnym zjawiskiem.

Nasz pled zamówiłam w Atelier Motanina. Pasja twórcy rozwijała się od dziecka, potem zapomniana, uderzyła znowu, tym razem mocniej! Tak powstała pracownia Atelier Motanina, której znakiem rozpoznawczym jest oryginalny produkt, unikalny design i jakość. W pracowni powstają m.in. wyplatane koce i kocyki z wełny czesankowej Merynos, dziergane kocyki z włóczki akrylowej czy też podkładki i dywaniki, bawełnianego sznurka. Wszystkie prace wykonywane są z pasją, należytą starannością i dbałością o każdy szczegół. Bardzo podoba  mi się informacja jaka jest na etykiecie przy kocu, mówi o tym jak użytkować produkt, jak czyścić oraz fakt, że może się mechacić. Super, bardzo uczciwe podejście ze strony sprzedającego.

Wełna, jako naturalny surowiec wykorzystywana jest do produkcji wyrobów zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Jej naturalnym składnikiem jest lanolina. Łagodzi podrażnienia skóry, reguluje gospodarkę wodną skóry, przenika w głąb naskórka i zmiękcza go. Dodatkowo wełna jest naturalnym jonizatorem i „dba” o nasze dobre samopoczucie. 🙂 Wełna czesankowa posiada różną grubość włókien,  Atelier Motanina wyplata głównie z grubości 25-28 mic (mikronów), z wełny czesankowej polskiej (owce rasy polski merynos) lub hiszpańskiej.

Koc planowałam dać do pokoju Kali, ale jest za mała i boję się, że go poniszczy, będzie leżał u Nas w sypialni. Mój ma wymiar 65 x 135cm, czyli wcale nie trzeba 160 x 200 cm aby uzyskać zamierzony dekoracyjny efekt.  Nie ma co na wszystko patrzeć od strony praktycznej, bo koc jest piękny i robi bardzo ciekawy nastrój w sypialni. Dla mnie wspaniała dekoracja i  mega gadżet w domu. Nie wiem tylko czy dobrze wybrałam kolor? Co myślicie? Dobry wybór?

Pod zdjęciami jest przekierowanie na fb  Atelier Motanina i  instagram  zachęcam do zadawania pytań i składania zamówień.

Buziaki.

Cudownego weekendu-dużo relaksu 😉

Kasia ♥

ATELIER MOTANINA (40)ATELIER MOTANINA (17)

ATELIER MOTANINA (1)ATELIER MOTANINA (39)ATELIER MOTANINA (38)ATELIER MOTANINA (37)ATELIER MOTANINA (36)ATELIER MOTANINA (35)ATELIER MOTANINA (34)ATELIER MOTANINA (33)ATELIER MOTANINA (32)ATELIER MOTANINA (31)ATELIER MOTANINA (30)ATELIER MOTANINA (29)ATELIER MOTANINA (28)ATELIER MOTANINA (27)ATELIER MOTANINA (26)ATELIER MOTANINA (25)ATELIER MOTANINA (22)ATELIER MOTANINA (19)ATELIER MOTANINA (16)ATELIER MOTANINA (15)ATELIER MOTANINA (13)ATELIER MOTANINA (8)ATELIER MOTANINA (7)ATELIER MOTANINA (5)ATELIER MOTANINA (4)ATELIER MOTANINA (3)

Atelier Motanina FB (klinkij)

mamuska.nieperfekcyjna instagram (kliknij )

Można też zamawiać przez @  atelier.motanina@o2.pl

2 komentarze

 1. Rexi

  23 maja 2017 - 4:55 pm
  Reply

  Wygląda super. Czy moge zapytać jaka jest cena takiego pledu jak na zdjęciach?

  • kate can ♥

   24 maja 2017 - 10:39 am
   Reply

   Oczywiście, każdy jest wyceniany indywidualnie w zależności od wielkości, mój kosztował ok 200 zł. Polecam napisać do Atelier Motanina, odpowiedzą na wszystkie pytania 🙂 pozdrawiam

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *